NÜFUS CÜZDANIMI KAYBETTİM. NE YAPMALIYIM?

 Yerleşim yeri veya diğer adres Muhtarlığı ya da çalışılan Resmi Kurum yetkilisi tarafından düzenlenen Nüfus Cüzdanı Talep Belgesi ile Muhtarlığın bağlı olduğu İlçe Nüfus Müdürlüğüne müracaat edilmelidir. Nüfus Cüzdanı Talep Belgesindeki fotoğraf ile nüfus cüzdanına yapıştırılacak fotoğraf birebir aynı olmalıdır. Fotoğraf; alın ve çene açık olacak şekilde ön cepheden sivil kıyafetlerle son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır.

(18 Yaşından küçüklerde anne ya da babanın müracaatı, anne ve baba boşanmış ise Mahkemece çocuğun velayetini alan kişinin müracaatı gerekmektedir.)
  
Nüfus Cüzdanını kaybedenlere 73,00 TL idari para cezası uygulanır. Nüfus Cüzdanının gasp, hırsızlık, terör, yangın ve doğal afet sebebiyle kaybolması ve bu durumun belgelendirilmesi halinde idari para cezası uygulanmaz.
 
Nüfus Cüzdanı düzenlenirken İlçe Nüfus Müdürlüğü personelince Ehliyet, Pasaport,Aile Cüzdanı, Memur Cüzdanı, Avukat Kimlik Kartı, Basın Kartı gibi kimliği kanıtlayan belgelerin ibraz edilmesi istenebilir. Lütfen bu kimliklerden birini yanınızda bulundurunuz.

Duyuru

27-28  Eylül 2014 tarihinde yapılacak olan Kamu Personel Sınavına katılacak adaylardan nüfus cüzdanını kaybeden ve yeniden çıkarmak isteyenler için, Aliağa, Balçova, Bergama, Bornova, Buca, Çiğli, Gaziemir, Karşıyaka, Konak, Menemen, Ödemiş ve Tire İlçe Nüfus Müdürlüklerimiz 27-28 Eylül 2014 tarihinde 07:00-09:45 saatleri arası açık tutulacaktır.

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.